Två kvinnor pratar

Varmt välkommen till Morgoninspiration – ett frukostseminarium där vi dyker in i AI-sökets påverkan på SEO och vad det betyder för dig som jobbar med eller planerar innehållsarbete.

Vi bjuder på god frukost och en härlig start på dagen. Eventet hålls tillsammans med vår systerbyrå Triggerfish, i våra gemensamma lokaler på Regeringsgatan 109.

Vad vi kommer att prata om:

  • Hur du optimerar din webbplats för AI-drivna sökbeteenden
  • Så framtidssäkrar du synligheten för ditt innehåll
  • SEO vs GEO: Vad är Generative Engine Optimization och varför är det viktigt?
  • Så påverkar det nya sökbeteendet er contentstrategi

Vem kommer du möta?

  • Svante Svärdsén – Senior SEO-specialist

Seminariet passar dig som exempelvis jobbar som marknadschef, marknadsansvarig eller contentansvarig och vill förstå mer om hur du kan planera och framtidssäkra ditt SEO – och contentarbete.

Det är helt kostnadsfritt så ta med dig en kollega och få en god start på dagen. Hoppas att vi ses!

Anmäl dig till föreläsningen

Morgoninspiration om SEO den 3 april 2025

*” anger obligatoriska fält

Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.

Kom och njut av en härlig frukost tillsammans med oss, samtidigt som du får kunskap om hur du navigerar ditt företag rätt genom alla digitala kanaler.

Bilder kan komma att tas på evenemanget. Triggerfish Awave förbehåller sig rätten att använda bilderna för marknadsföring av våra egna produkter och tjänster.